30 Ekim 2023
Yüzyıl diyerek bir seste söylediğimiz yaşanmışlıkların bütününde, bugüne gelene kadar ne çok şeyden vazgeçtiğimizi ve neleri feda ettiğimizi tarih gördü ve kaydetti.
Bugün spordan sanata, bilimden üretime kadar edindiğimiz sayısız başarı ile Cumhuriyetmizin ilk günlerinde ekilip bugünlere kadar sayısız çaba sarf edilmiş olanların hasadını yaşıyoruz.
Gelişmiş sanayisi, yükselmiş ihracatı ve hergün daha ileri gidecek olan ticaretin yanı sıra Cumhuriyet insanlarımız artık sözlerini, müziklerini, tasarımlarını ve nihayetinde fikirlerini dünyanın faydasına sunmaktadır.
Türkiye Cumhuriyetinin iş dünyasını temsil eden Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğimizin içerisinde var olduğumuz Türkiye Kreatif Endüstriler Meclisi olarak; dünden aldığımız miras ile bugünden yarınlara çok daha coşkulu çok daha umutlu bakıyoruz.
Cumhuriyetimizin 100. yılında şanlı bayrağımızı dalgalandıran, ay ve yıldızımızı PARLATAN Cumhuriyet çocuklarına armağan olsun…
Sonsuza kadar #YaşasınCumhuriyet